This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Регистрация
Войти
Логин: Пароль: Автовход:
Пользователи
КЗ ЗСО І-ІІІ-ступенів "Успіх"
Новобогданівської сільської ради
Главная » Статьи » Test category » Історія закладу

Відеоролик - історія школи приурочений до 55 річчя

До 1961 року, на території с. Новобогданівка було дві школи, які мали 7 навчальних корпусів, розкиданих по всьому селу. Перша сільська школа,була семирічна. Вона складалася з двох корпусів - молодші школярі навчалися в початковій школі, яка знаходилася по вулиці Леніна (нині Центральна), пізніше в цій будівлі розташовувалася сільська бібліотека. Старшокласники вчилися в іншій будівлі школи, яка перебувала неподалік, по вул. Пушкіна. Нині цієї будівлі вже не існує. У довоєнний часв Новобогданівці була друга школа, Залізнична. Складалася вона з двох корпусів. Ось в цю будівлю, по вул. Шевченка № 11 і в будівлю, що стоїть поруч, поспішали на заняття учні. У двоповерховій -старшокласники, в одноповерховій - учні 1-5 класів.

[color=#ff7700]
І назва школа мала відповідну: Федорівська середня школа №88 Сталінської залізниці. Школа булла десятирічкою. Водному з паралельних класів в ній велося викладання російською, в іншому – українською мовою.     Уважки йповоєнний час в класах з меблів були лише масивні парти.
Пічнеопалення було не у всіх приміщеннях. Більшість класів опалювалися спеціально зробленими залізними грубними трубами, які стояли в кутку класу. Прибиральниці намагалися протопити клас до приходу школярів, а щоб хоч трохи зігріти воду для миття підлог, кидали в відра з водою жар з такої труби.
У повоєнний час при школі була пара коней і підвода. З їх допомогою заготовляли для школи дрова, курай. Підручників в той час не було, не всі учні малиможливість придбати зошити. Писали на жовтому, дуже грубому папері, який продавався в рулонах. Писали чорнилом і ручками з пером. У зимовий час, по дорозі в школу, чорнила в чорнильницях замерзали, тому уроки письма проводилися під кінець навчальних занять, щоб чорнило встигли розмерзнутись.
У 1956 році школа працювала в три зміни, так якналічувала до півтори тисячі учнів. У класах було по 40 і більше осіб. Старшокласники вчилися в першу зміну, молодші класи в другу, а у вечірній час вчилася робітнича молодь.  У1961 році було прийнято рішення про реконструкцію будівлі Федорівської залізничної школи №88. Відразу ж після закінчення навчального року, навесні 1961 року, почалося активне будівництво будівлі. Фасадну частину школи подовжили, з південної і північної сторін добудували крила. Учням під час реконструкції довелося займатися в різних установах села.
1 вересня 1963 року оновлена школа прийняла школярів. Цюдату і прийнято вважати днем ​​народження нашої школи.  Вона стала називатися Федорівською середньоюзагальноосвітньою трудовою політехнічною школою з виробничим навчанням. Школа працювала у дві зміни – бо кількість учнів перевищувала півтори тисячі. Першим директором школи був Пищи-Муха Олександр Степанович.  Директори школи:
Скороход Г.І. 
З перших днів у школі працювали чудові вчителі, які відрізнялися великою інтелігентністю, були зразком для учнів, завжди турбувалися про своїх вихованців, займалися не тільки викладацькою діяльністю, а й розвитком у підростаючого покоління любові до історії, Батьківщини, і рідної землі.  Вчителі,що працювали в школі у різний час (з 1961р.)
 
 Життя у школі було насиченим, цікавим.  Цікавими були туристичні зльоти, походи,спортивні змагання!
Дітина практиці вчилися життєвим премудростям. Садили молоді саджанці, брали участь в суботниках з благоустрою територій, надавали допомогу колгоспу в посадці, прополюванні та збиранні врожаю. Допомагали вирощувати свиней, телят. На території школи була теплиця, в ній учні вирощували розсаду, потім на пришкільній ділянці вирощували овочі для шкільноїї їдальні.  Велика увага приділялася позакласній роботі. В школі працювало багато гуртків, а особливим був музичний. Керував гуртком Дуйловський  Олександр Ілліч. Працювавдуховий оркестр, хор вчителів і хор учнів, ансамбль баяністів, який налічував до 20 музикантів, діяв з 1962 по 1974 рр.
 
У 1970-му році школу перейменували. І вона стала Новобогданівською загальноосвітньою середньою школою.
Вересень йшов за вереснем, роки за роками. Школа дружелюбно відкривала свої двері все новим і новим учням, брала в учительський колектив 
молодих фахівців - Сенюшева І.М., Старченко С.В., Бондалюк І.П., Хлистун Д.П., Клименко Е.В..
Народжувалисянові справи і нові традиції ... Шкільне життя вирувало, уроки, зміни, гурткова діяльність, спорт, олімпіади ... Учні 70-80-х років мали хороші знання, здібності, які проявляли на предметних олімпіадах різних рівнів, так Микола Ходус брав участь в республіканській олімпіаді з фізики, Галина Джерелей - з математики, учні проявляли свої знання з російської мови та літератури, з англійської мови (Несват В, Рубцов Н., Буренкова Р., Лосєва А., Власова В. та ін.).  Школа мала успіхи в спорті, особливо в баскетболі, кращими баскетболістами були Маліна (Дуброва) С., Віхляєв Ю., Богачев Ю., Неділько., Денисенко І., Богачев Г. Дітей заохочували екскурсійними поїздками по різних містах країни.
 
Екскурсія до Одеси   Вчителі у своїй викладацькій діяльност ізастосовували нові прийоми і методи, уроки ставали більш цікавішими. В кінці 80-х - поч. 90-х в школах стали з'являтися перші комп'ютери, так і в Новобогданівській школі в 1990 році з'явився перший комп'ютерний клас, в шкільній програмі з'явився новий предмет - інформатика. Школа йшла в ногу з часом.
 
     Перші комп'ютери(1990 р)
     1 вересня 2004 року оновлена школа прийняла учнів після ремонту (після техногенної катастрофи на артскладах під Новобогданівкою).
 
 Школа після реконструкції (2004)
  
До школи підвозяться автобусом (який отримали у 2004 році, а у 2016 – отримали новий) діти з прилеглих сіл, з Привільного, Троїцького. З 2007 року Новобогданівська школа перейшла на українську мову навчання. З 2010 року  школа набула нового статусу - «Школа майбутнього», в якій є матеріально-технічна база для навчання, вчителі на уроках і в позаурочній діяльності використовують новітні технології. Школа має два комп`ютерні класи, доступ до мережі інтернет, що дає можливість учням і вчителям школи черпати необхідну інформацію при підготовці до уроків, шкільних заходів. Школярі здобувають знання в гарно оснащених кабінетах,беруть участь в інтелектуальних змаганнях (предметних олімпіадах, конкурсах). Працює прекрасна бібліотека з читальним залом і з доступом до мережі інтернет, просторий актовий зал, в якому проводяться всі шкільні заходи, спортивний зал, де діти займаються фізкультурою і спортом, готуються до змагань, проводять районні змагання з волейболу та баскетболу, наші спортсмени є переможцями багатьох змагань, а особливо з волейболу. З 2006 року учні проходять ЗНО на базі Всеукраїнського центру якості освіти. З 2016 там проходять і ДПА. Бали які вони отримують, заносять до атестатів. В школі працює психолог, який надає допомогу учням, які її потребують. З 2014 року при школі працює підготовчий (нульовий) клас,що готує малечу до школи. У 2016 році розпочалась реформа освіти, яка включає 12-річну систему, профільне навчання (10-11-12 класи здобувають профільну у гімназіях, ліцеях, коледжах), у 2017-2018 роках планується інтегрувати навчальні предмети, з 22-х буде 9. [color=#45818e]Розвитку школи надають велику допомогу батьки школярів.
З __.__.2018 р. школа змінила свою назву на Комунальний заклад загальної середньої освіти (КЗ ЗСО) І-ІІІ ступенів "Успіх" Новобогданівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області.[/size]  
     
Історія закладу

Прикрепленные файлы:
У вас нет прав для скачивания прикрепленных файлов
Автор: Admin
Категория: Test category
Просмотров: 794
Комментариев: 0